Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

KÖYLERDE AVCI EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDİYOR

Ağustos 17, 2017

KÖYLERDE AVCI EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDİYOR.

Karaman İline 186 km uzaklıkta bulunan Yayla pazarı Köyünde, köylülerin talebi üzerine 07-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında Ermenek Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştiren Avcı Eğitim kursuna ise 17 avcı adayı devam etmektedir.

 “Av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması için av kaynaklarımızı doğrudan kullanan avcı ve avcı adaylarının eğitilmesidir. Amaç bilinçli avcı yetiştirmektir verilen eğitimlerde av köpekleri, avda kullanılan yırtıcılar, sağlık bilgisi, ilk yardım, av silahları ve uygulaması, avcılığın tarihi felsefesi ve özü, av için gerekli bilgiler, avcılıkta ahlaki bilgiler,ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması ve yurdumuzda av hayvanları başlıkları kapsamında kursiyerlere detaylı bilgi aktarılmaktadır. Kurslar sonucunda, toplumun bilinçlendirilmesi ve sürdürülebilir bir avcılıkla ilgili olarak, açılan kurslar sonunda sertifika almaya hak kazanan avcıların, şube müdürlüğümüze,almış oldukları sertifika ile birlikte gerekli belgeleri ibraz etmeleri halinde, avcılık belgelerini alabileceklerdir. Avlanma pulu ve avcılık belgelerinin vize işlemlerini yaparak da kurallar dahilinde yasal olarak avlanma hakkını elde edebileceklerdir”

Karaman Merkezve İlçe Halk Eğitim Müdürlükleri ile birlikte organize edilen avcı eğitimkursları Karaman özelinde ve ülke genelinde av yaban hayatı kaynakları üzerineolumlu katkılar sağlamaktadır. 

-